-->
SPA dla stóp

Spa dla stóp

Rytuał Spa dla stóp wywodzi się ze starożytnej medycyny tajskiej, która zwraca dużą uwagę na stopy.

W filozofii — zdrowie to harmonia ciała i duszy, a niewidzialne linie energetyczne niosą życiodajną moc. Stosując określoną sekwencję stukania w te linie, uwalnia się energię i uzyskuje się zdrowie. Na stopach znajduje się wiele punktów energetycznych, a każdy z nich jest związany z określonym narządem wewnętrznym lub układem.

Dowiedz się więcej Celem tajskiego spa dla stóp jest osiągnięcie przez człowieka harmonii ze światem i samym sobą poprzez przywrócenie równowagi naturalnych elementów. Zgodnie z naukami medycyny tajskiej, wszystkie nieprzyjemne uczucia, z którymi spotykamy się w życiu, kumulują się w naszych stopach i tworzą rodzaj negatywnego bloku energetycznego. Blokada ta z kolei blokuje energię Ziemi, uniemożliwiając jej pełny przepływ przez osobę.

Pokaż więcej

Jakie są korzyści z tajskiego zabiegu spa dla stóp?

Ten masaż jest koniecznością dla osób prowadzących aktywny tryb życia, zwłaszcza jeśli cierpią na zaburzenia snu lub są ciągle narażeni na uciążliwą aktywność fizyczną. Korzyść z tego zabiegu spa polega na tym, że podczas zabiegu poprzez stymulację aktywnych punktów na nogach dochodzi do harmonijnego współdziałania wszystkich układów w organizmie człowieka.

Efektem tego zabiegu są następujące zmiany:

 • krążenie ulega poprawie;
 • brzęki nóg zostają złagodzone;
 • wzmocnienie tonusu mięśniowego;
 • zmniejsza się ból pleców;
 • problemy z trawieniem zostają złagodzone;
 • poprawia się sen;
 • znika podagra.
 • Człowiek się relaksuje, zmęczenie opuszcza jego ciało i pozostają tylko pozytywne emocje.

Bardzo ważne jest, aby przy poznawaniu mistrza mieć poczucie zaufania, inaczej nie można osiągnąć pełnego rozluźnienia. I to jest właśnie podstawowa zasada tajskich zabiegów — trzeba pozbyć się myśli i zrelaksować. Najpierw dostajesz specjalne ubranie, w które możesz się przebrać, więc nie musisz się martwić, że coś pobrudzisz. Następnie zostajesz posadzony na krześle, które jest bardzo miękkie i wygodne. Mistrz zanurza twoje stopy w wannie z ciepłą wodą. Wykonuje peeling stóp i nakłada maskę na stopy.

Spa dla stóp Warszawa

Zanim rozpocznie się zabieg, rozgrzewa stopy delikatnymi pociągnięciami. W masażu tajskim używa się specjalnej pałeczki z drewna tekowego, która obejmuje wszystkie punkty nacisku na stopy, nie pomijając żadnego. Ciało natychmiast reaguje na jego dotyk, gdyż mięśnie zaczynają przyjemnie pulsować w wyniku stymulacji.

Aby opisać jak działa tajski zabieg SPA dla stóp, należy zrozumieć jego podstawy. Zgodnie z nauką starożytnej medycyny, pięć kanałów mięsniowych ułożonych jest jak promienie na stopie od pięty do palców. Każdy z nich jest opatrywany poprzez mocny ucisk, a następnie ściska się stopy i rozciąga się palce. Techniki te mają na celu pozbycie się uczucia zmęczenia. Zgodnie z nauką medycyny tajskiej, na każdej stopie znajduje się sześć kanałów energetycznych: trzy od wewnątrz i trzy od zewnątrz. Kanały wewnętrzne wpływają na funkcjonowanie nerek, śledziony i wątroby. Kanały zewnętrzne regulują pracę żołądka, pęcherza moczowego i woreczka żółciowego. Zabieg można wykonać na obu nogach jednocześnie lub osobno w spokojnym rytmie.

Rezerwacja online

  Jesteśmy otwarci codziennie od 10:00 do 22:00

  spa dla gejów

  ul. Wolność 7, lokal B, Warszawa

  Jesteśmy otwarci

  Codziennie
  od 10:00 do 22:00