-->
Masaż tajski

Masaż tajski

Masaż tajski to wyjątkowy rodzaj masażu, który łączy w sobie terapie relaksacyjną i regeneracyjną. W filozofii buddyjskiej istnieje pojęcie «linii». Metoda ta polega na aktywowaniu określonych punktów na ciele, które odpowiadają za wewnętrzną energię. Ciało jest stymulowane wzdłuż linii określonych przez praktyki wschodnie, a nie przez układ limfatyczny czy stawy jak w masażu klasycznym i sportowym. Masaż tajski przywraca człowiekowi siły fizyczne, nie pomijając jego sfery duchowej. Kontakt z ciałem, długie przebywanie w jednej pozycji, koncentracja na odczuciach, połączenie tego, co fizyczne i duchowe, czyni masaż tajski bliskim jodze. Jego druga nazwa to "joga o pasywnym charakterze". Aby uzyskać widoczny efekt, ważne jest, aby nie przeciwstawiać się praktykującemu. Nie warto też jednak znosić dyskomfortu.

Technika masażu tajskiego:

Szczególną uwagę zwraca się na panującą atmosferę. Aby masaż był relaksujący, tworzy się harmonijną atmosferę, łącząc kolory, zapachy i dźwięki.

Pokaż więcej

Masaż tajski Warszawa

Masażysta stosuje szeroki zakres czynności manewrowych: rozciąganie mięśni i ścięgien, uciskanie, skręcanie, podnoszenie części ciała, faliste potrząsanie kończynami, obracanie stawów. Ucisk wywierany jest na punkty aktywne. Kciuki służą do wywierania delikatnego nacisku. Wówczas jak dłonie, łokcie, kolana i stopy są używane do głębokiego nacisku. Należy zacząć od delikatnego rozgrzania, a następnie zwiększać głębokość i długość ucisku.

Takze waznym aspektem masazu jest ruch kończyn. Terapeuta obraca, skręca i ugniata tę część ciała, w której stwierdza sztywność lub skurcze. Celem jest rozluźnienie mięśni, poprawa elastyczności więzadeł i ścięgien, krążenia krwi i ruchomości stawów.

 

Rezultaty i korzyści płynące z tego masażu:

 • Układ nerwowy zostaje uspokojony.
 • Poprawia się nastrój i ogólne samopoczucie.
 • Wzmacnia układ odpornościowy.
 • Normalizuje ciśnienie krwi.
 • Ożywia narządy wewnętrzne i krążenie limfatyczne.
 • Zwiększa elastyczność mięśni, ruchomość stawów.
 • Przywraca właściwą postawę ciała.
 • Stymuluje procesy myślowe.

Rezerwacja online

  Jesteśmy otwarci codziennie od 10:00 do 22:00

  spa dla gejów

  ul. Wolność 7, lokal B, Warszawa

  Jesteśmy otwarci

  Codziennie
  od 10:00 do 22:00